Krok 1

Aby rozpocząć udział w projekcie i zdobyć wymarzoną pracę musisz:

Sprawdzić jeszcze raz, czy spełniasz poniższe kryteria formalne udziału w projekcie:

  • Jesteś osobą w wieku 18-29 lat
  • Mieszkasz na terenie Małopolski Zachodniej, tzn. w powiatach wadowickim, oświęcimskim, chrzanowskim lub olkuskim
  • Nie pracujesz, nie uczysz się stacjonarnie i nie szkolisz, tzn. jesteś osobą bierną zawodowo i należysz do kategorii NEET (sprawdź), a chcesz to zmienić!

Jeżeli nie, to zapraszamy Cię na stronę www.centrumkariery.biz.pl. Może tam znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli tak, to już tylko kilka kroków dzieli Cię od rozpoczęcia udziału w naszym projekcie.

Krok 2

Wystarczy, że zapoznasz się, wypełnisz i dostarczysz do nas osobiście, mailowo (skany podpisanych dokumentów) lub pocztą na adres biura projektu w Oświęcimiu poniższe dokumenty:

Centrum Rozwoju Kariery
Rynek Główny 3
32-600 Oświęcim
kontakt@dopracygotowistart.pl

Dokumentacja rekrutacyjna

Dowód osobisty - zabierz ze sobą

Zaświadczenie o niepełnosprawności - zabierz ze sobą, jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną

Nie masz możliwości wydrukowania powyższych dokumentów – nic się nie stało. Dokumenty te dostępne są również w biurach projektu w Oświęcimiu i w Chrzanowie. Dodatkowo możesz do nas zadzwonić i poprosić o przesłanie dokumentów rekrutacyjnych na podany przez Ciebie adres.

Krok 3

Po dostarczeniu przez Ciebie dokumentów rekrutacyjnych zostaniesz zarejestrowany w naszej bazie potencjalnych uczestników projektu. Następnie w terminie 7 dni od ich dostarczenia skontaktuje się z Tobą nasz ekspert ds. rozwoju kariery w celu zaproszenia Cię na niezobowiązujące spotkanie rekrutacyjne w naszych biurach w Oświęcimiu lub Chrzanowie (gdzie Ci wygodniej). Celem spotkania jest poznanie poziomu Twojej motywacji do podjęcia i utrzymania pracy oraz do uczestnictwa w przygotowanych przez nas działaniach aktywizacyjnych. Dlaczego chcemy poznać poziom Twojej motywacji? Bo zależy nam na współpracy z osobami, które naprawdę chcą zmienić swoją sytuację zawodową.

Każda z osób, która weźmie udział w takim spotkaniu, otrzyma od nas informację, jaki wynik punktowy otrzymała wraz z uzasadnieniem (możesz otrzymać od 1 do 10 punktów, minimalna wartość kwalifikująca do projektu to 5 punktów). Ze względu na fakt, iż ilość miejsc w projekcie jest ograniczona (do projektu zapraszamy 160 osób), na podstawie wyników rozmowy stworzona zostanie lista rankingowa, a osoby które otrzymały najwyższe wyniki, zostaną zaproszone do udziału w projekcie.

Krok 4

Jeżeli znajdziesz się na liście rankingowej i zostaniesz zaproszony do udziału w projekcie, będziesz musiał jeszcze podpisać i dostarczyć nam umowę projektową:

Podpisanie umowy projektowej będzie równoznaczne z rozpoczęciem udziału w projekcie. Dalsze kroki ustalisz już indywidualnie ze swoim doradcą – ekspertem ds. rozwoju kariery.

Jeżeli natomiast nie znajdziesz się na liście rankingowej – nic straconego. Zostaniesz wpisany na listę rezerwową i będziesz mógł przystąpić do udziału w projekcie w sytuacji, gdy któryś z uczestników zrezygnuje z udziału.

Dokładny opis zasad i procesu rekrutacji znajdziesz w Regulamin uczestnictwa w projekcie.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły od 1.08.2016 r., do wyczerpania miejsc, maksymalnie przez 10 miesięcy (do 30.05.2017 r.). Pamiętaj jednak, że w przypadku takiej samej ilości punktów uzyskanych na rozmowie kwalifikacyjnej, o przyjęciu do projektu może decydować kolejność zgłoszeń. Dlatego nie odkładaj zgłoszenia do projektu na później…